Mi mindenre odafigyelünk, hogy a beavatkozás biztonságos és hatékony legyen.
Szem előtt tartjuk a páciensek egyedi igényeit és egészségügyi állapotát is, hogy a lehető legjobb eredményeket érjük el.
A műtét altatásban történik. Az altatásnak, mint minden beavatkozásnak, megvannak a maga kockázatai, amelyekről az altatóorvossal történő konzultáció során kap részletes felvilágosítást. Az altatásba való beleegyezése nélkül a műtét nem hajtható végre. A beavatkozást lehetőség van a hasüreg metszéssel történő megnyitásával (laparotómia) vagy minimálisan invazív módon, több apró, hasfalkímélő metszés segítségével (laparoszkópia) elvégezni.
Első lépésként kérjük, hogy adja meg nevét és telefonszámát, és mi 24 órán belül visszahívjuk Önt. E-mailben is hagyhat üzenetet, melyre szintén 24 órán belül válaszolunk. Fontos kiemelni, hogy bár kérdéseire szívesen válaszolunk, a műtét tervezése személyes találkozást igényel, amit az e-mail nem helyettesít.
Személyes találkozás alkalmával beszélgetünk Önnel, fizikális vizsgálatot végzünk, és igényei, tervei alapján megtaláljuk a legmegfelelőbb műtéti megoldást. A konzultációra kérjük, hogy hozza magával korábbi egészségügyi dokumentumait.
A műtét napján reggel 06:45-kor kell jelentkezni a Szent Magdolna magánkórház recepcióján. A műtétet követően tervezetten két éjszakát kell a kórházban tölteni, majd haza is engedjük Önt.
Két héttel a műtét után újabb találkozásra kerül sor kontroll vizsgálat és varratszedés céljából. Az első év során három havonta szükséges kontroll vizsgálat, ami segíti az esetleg felmerülő panaszok kezelését, valamint a további stratégia megtervezését.
Fontos, hogy a tervezett kontroll vizsgálatokon kívül bármilyen panasz esetén azonnal vegye fel velünk a kapcsolatot. Csak így tudunk időben reagálni az esetleges szövődményekre vagy akár felesleges aggodalmakra, és biztosítani a megfelelő ellátást és támogatást.
Minden esetben egyedi, személyes árat állapítunk meg, előzetes konzultáció és felmérés nélkül pedig nem is vágunk bele a műtétbe. Az árképzés során nem kell rejtett költségekkel számolnia, minden esetben az egyéni adottságok, az aktuális állapot és az egyedi igények figyelembevételével alkotjuk meg a legjobb árat.
A műtét napján tilos táplálékot fogyasztani, de már lehet tiszta vizet inni a műtét délutánján. A beavatkozást követően szükséges rendszeresen visszajárni kontrollvizsgálatra, amelyet a szakorvos határoz meg meghatározott időközönként.
Mint minden súlycsökkentő műtét után, a gyomorszűkítést követően is elengedhetetlen a kitartás és az életmódváltás. A műtéttel ugyanis a munka egy részét elvégezzük, azonban a páciens hozzáállásán fog múlni a teljes siker. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy amennyiben a rendszeres mozgás és főleg az egészséges táplálkozás nem válik részévé a mindennapoknak, a gyomor térfogata a túlzásba vitt ételmennyiség miatt újra tágulni kezdhet.
A gyomorszűkítő műtétre általában azért van szükség, mert az elhízás vagy súlyos túlsúly jelentős egészségügyi kockázatokkal járhat, mint például a szív- és érrendszeri problémák, a cukorbetegség vagy az ízületi betegségek. A laparoszkópia során egy speciális tű segítségével a hasüreget szén-dioxiddal töltik fel a köldök felett ejtett pár centiméteres metszésen keresztül, majd egy kamera segítségével áttekintik a hasüreget. Ezután, általában további három vagy négy (műtét típusától függően) kisebb bőrmetszésen keresztül, a gyomorszűkítést sebészi eszközök segítségével végzik, miközben a műtétet monitoron keresztül figyelik.
A sleeve gastrectomia lényege, hogy a gyomorból varrógépek segítségével egy csövet hoznak létre, ami csökkenti a gyomor űrtartalmát és méretét. Ezzel a módszerrel az a cél, hogy a páciens kevesebb táplálékot tudjon elfogyasztani.
A gyomorszűkítő műtét, mint minden sebészeti beavatkozás, bizonyos kockázatokkal járhat. Ezek közé tartozhatnak a műtéti komplikációk, például vérzés, fertőzés, vagy a műtét utáni fájdalom. Ezen kívül, az altatásnak is vannak kockázatai. Fontos, hogy a páciens minden kockázatot átbeszéljen a kezelőorvosával, és megfelelően tájékozódjon a beavatkozás előtt.
A gyomorszűkítő műtétet nem minden esetben ajánljuk. Például, nem ajánlott, ha a páciens súlyos egészségügyi problémákkal küzd, mint például jelentős mértékű szív- vagy légzési betegségek, vagy ha nem képes betartani az utókezelési és életmódváltási utasításokat. Továbbá, terhesség vagy bizonyos gyógyszerek szedése is lehet akadályozó tényező a műtét elvégzése előtt. A kezelőorvos részletes vizsgálatot végez, hogy meghatározza, mely esetekben ajánlott vagy nem ajánlott a gyomorszűkítő műtét.
Többféle beavatkozási technika is létezik:
Gyomor bypass műtét
A gyomor bypass műtét a sleeve műtétnél komplexebb beavatkozás, amit szintén el tudunk végezni klinikánkon. Ennél az eljárásnál a gyomor felső részét leválasztjuk, majd a vékonybélhez kapcsoljuk. Ennek következtében a gyomor térfogata csökken, a táplálék felszívódása pedig átalakul. Előfordulhat az is, hogy inkább ezt az eljárást ajánljuk a gyomorszűkítő sleeve helyett.
Gyomorgyűrű
A gyomorgyűrű egy olyan eszköz, amellyel a gyomor befogadóképessége csökkenthető, és elkerülhetővé teszi a későbbi gyomorcsonkolást. Komplex műtétről van szó, amellyel azonban hatékonyan lehet megszüntetni a túlsúlyt és ennek következtében kialakuló szövődményeket.
Gyomorballon
A gyomorballont endoszkópos úton ültetjük be a gyomorba, amelyet folyadékkal vagy gázzal töltünk fel. A ballon tehát elfoglalja a gyomor egy részét, így a bevihető táplálék mennyisége sokkal kevesebb lesz.
Mini bypass
Ez az eljárás a gyomor bypass és a gyomor sleeve műtét technikáit ötvözi, illetve egyszerűsíti. Reflux betegség esetén nem javasolt.