Jelentős túlsúllyal küzd, amin a diéta és a természetes módszerek már nem segítenek? Korszerű gyomorgyűrű eljárásunk és magas szakértelemmel rendelkező csapatunk segít az elhízás hatékony kezelésében. Vegye fel velünk a kapcsolatot, és közösen megtaláljuk a legjobb megoldást!
Orvosaink széleskörű tapasztalattal rendelkeznek a túlsúlysebészeti beavatkozások terén.
Altatóorvosaink jelentős rutinnal rendelkeznek a magas kockázatú betegek altatásában.
Gép- és eszközparkunk modern és minden igényt kielégítő.
Célunk és kiemelt prioritásunk, hogy pácienseink maximális biztonságban és kényelemben részesüljenek klinikánkon – és pozitív élménnyel, eredménnyel távozzanak tőlünk.
Maga a műtét pár évtizeddel ezelőtt került be a magyar köztudatba, azóta pedig már számos túlsúlyos páciens életében hozott – főként pozitív – változást. A gyomorgyűrű egy testsúlycsökkentő eljárásban alkalmazott eszköz, ami segít csökkenteni a gyomor befogadóképességét, így elősegítve a teltségérzet korábbi kialakulását és kevesebb kalória bevitelét. Ez átlagosan heti 1 kg testsúly csökkenést eredményez, és lehetőséget ad a végleges gyomorcsonkoló műtét elkerülésére. A gyűrű szükség esetén a későbbiekben eltávolítható.
A gyomorgyűrű bizonyos esetekben nem javasolt beavatkozás:
A gyomorgyűrű műtét során a páciens altatásban van. Ezután a sebész a hasfalat kis metszéssel megnyitja, majd a gyomor felső részéhez egy speciális szilikongyűrűt erősít, ami szűkíti a gyomor bemenetét, ebből adódóan nem tudunk úgy és annyit enni, mint a műtét előtt. A műtétet követően a betegnek speciális diétát kell követnie, és rendszeres orvosi ellenőrzésekre járnia.
Ez a beavatkozás segíthet a jelentős súlycsökkenés elérésében és az elhízással összefüggő egészségügyi problémák, például a cukorbetegség és a magas vérnyomás kezelésében.
Az eljárásnak adódhatnak különböző kockázatai is. Maga a beavatkozás azonban – korszerű körülmények és szakértők keze által végezve – alapvetően nagyon hatékony alternatíva lehet. Ezekben az esetekben pedig a már meglévő kockázatok szintje – a túlsúlyból adódóan (pl. magasvérnyomás betegség, szívelégtelenségek stb.) – meghaladják azokat a veszélyeket, amelyek a beavatkozás során vagy után merülhetnek fel.
A gyomorgyűrű előnyei közé tartozik, hogy minimálisan invazív eljárás, és a gyűrű állítható, így az orvosok a páciens igényeihez igazíthatják a szűkítést.
Elsősorban érdemes a természetes eljárásokkal próbálkozni. Diéta, mozgás, sport és a többi. Amikor ezek már nem segítenek, akkor javasolt más megoldásokon is gondolkodni. A jó hír, hogy a beavatkozás szükségességét nem laikusként kell megfontolni, hanem hozzáértő szakemberekkel egyeztetheti – amennyiben minket választ.
Lehetséges kockázatok:
A lehetséges kockázatokról minden esetben részletes tájékoztatást nyújtunk.
A műtétet követő három napban kizárólag folyadék fogyasztható, de abból is csak szénsavmentes. A három nap letelte után a következő három hétben már pépes ételeket lehet enni, majd a negyedik héttől el lehet kezdeni fokozatosan visszatérni a szilárd ételekhez.
A gyógyulási idő általában néhány hét, de a teljes felépülés akár több hónapot is igénybe vehet. A pácienseknek követniük kell az orvos utasításait, és rendszeresen ellenőrzésre kell járniuk. Az első évben az ellenőrzések sűrűbbek, később elég évente egyszer kontrollvizsgálatot végezni panaszmentesség esetén.
A gyomorgyűrű beszűkíti a gyomor bemenetet, ezáltal jelentősen lecsökken a táplálék bevitelének a lehetősége, ráadásul gyorsan, pár falat lenyelése után jóllakottság érzése jelentkezik. Ennek következtében a páciens jelentősen kevesebbet fogyaszt majd (és nem is akar többet), akár heti 1 kg testsúlycsökkenésre is lehet számítani.
a testsúly csökkenésével párhuzamosan általában javul az életminőség, és az elhízással összefüggő betegségek tünetei is enyhülnek, gyakran meg is szűnnek.
A fokozatos testsúlycsökkenés gyakran enyhíti vagy megszünteti a mozgásszervi problémákat.
Az elhízás okozta egészségügyi kockázatok csökkenése hosszú távon javíthatja az élethossz–kilátásokat.
A gyomorgyűrű műtét ára nálunk mindig egyéni díjszabás alapján történik, figyelembe véve a páciens egyedi igényeit és a testi adottságokat. Nincsenek extra és felesleges költségek, és a műtétet sem erőltetjük rá senkire, ha nem gondoljuk azt szakmailag megalapozottnak.
Előfordulhat az is, hogy egyéb gyomorszűkítő műtét, például gyomor sleeve vagy bypass beavatkozást javaslunk inkább, amelyek a ma már sokkal korszerübbnek számítanak a gyomorgyűrű műtéthez képest. Mindezekről részletesen személyes konzultáció során tájékozódhat.